Organizacja Bastylion 2009

Jest to forum tylko i wyłącznie dla organizatorów Bastylionu inni użytkownicy będą wypraszani!

Ogłoszenie

Pamiętajcie,
żeby nie zamieszczać tutaj gotowych już projektów, bo jak wiemy szpiedzy są nawet wśród nas ;> nie żartuje ...!

Chodzi o to, że jak macie już przykład gotowego punktu; motyw, który jego zdaniem jest wypasiony, pomysł na dobrą grę to proszę, aby przesłał to na mój adres mailingowy:

czarneckimichal@hotmail.com vs czarnyzhp@gmail.com -> w temacie: Bastylion '09

Ps. nie spamować! Do niedzieli i pozdrawiam ...

  • Index
  •  » RAJD
  •  » Rozkaz z 2 września 1939 roku

#1 2009-03-13 18:52:32

Łosiek

Moderator

4124388
Skąd: Strzegom
Zarejestrowany: 2009-03-13

Rozkaz z 2 września 1939 roku

Warszawa,    2. września 1939

    Harcerze! Obejmujcie służbę pogotowia harcerskiego... Każdy staje na wyznaczonym stanowisku. Macie zużyć te umiejętności, które zdobywaliście przez wiele lat harcerskiego życia i harcerskich ćwiczeń. Gdy bracia wasi stają do  służby żołnierskiej, wówczas wszyscy pozostali wytężą wszystkie siły, aby zastąpić ich i spełnić tę służbę, którą dla Polski w tej chwili wykonać trzeba. Wierzę, że Prawo Harcerskie i złożone Przyrzeczenie będzie Wam myślą przewodnią. Wierzę, że godnie będziecie kontynuować polskie tradycje skautowej służby, w której poprzednicy Wasi żadnego trudu ani nawet życia nie szczędzili. Wzywam Was byście z poczuciem największej odpowiedzialności, z największą dokładnością i wytrwałością spełniali każde zadanie. Byście byli przykładem nieugiętej woli i młodzieżowej tężyzny. Słabość nie będzie miała do Was przystępu. Gdy jedni oddają życie i krew, wówczas nie ma takiego trudu, przed którym byście się zawahali.
    Postawa Wasza w każdym miejscu ma być godna harcerskiego imienia. W pełnieniu służby szczególnie wymagam dużej samodzielności i umiejętności zdobycia się na własną decyzję, nawet tam, gdzie nie ma wyraźnego rozkazu lub rozkaz nie może dotrzeć. W ten sposób zawsze dobrze, dokładnie i docelowo wykonamy zadania.
                Stajemy do walki. Czuwajcie!


Naczelnictwo ZHP

Offline

 

#2 2009-03-18 18:45:22

j00zef

Dużo pomaga

6396389
Call me!
Skąd: Jawor
Zarejestrowany: 2009-03-17

Re: Rozkaz z 2 września 1939 roku

Taka uwaga historyczna. 39 rok to nie czas dywersji czy tam akcji sabotażowych. Takie coś powstało wraz z przejściem zhp do podziemia. Lata 41-44. Trochę to nie autentyczne akcje harcerskie na początku wojny. Chyba że fabuła zakłada jakąś alternatywną rzeczywistość. czemu o tym pisze. Nie po to że się czepiam. Tylko wiem że ludzie którzy przyjeżdżają zwracają uwagę na takie fakty. myślą że jak wiedzą to będą lepiej punktowani. Treść przemowy jest ok tylko zmiana daty może wyjść na dobre. Wątpię żeby pogotowie harcerskie prowadziło otwartą walkę zbrojną. To już raczej GS oraz baony. Pozdrawiam i mam nadzieję że byłem pomocny.


Stare buddyjskie przysłowie mówi:
Jeżeli jest problem który da się rozwiązać po co się martwić, ale jeżeli jest problem którego nie da się rozwiązać martwić się nie ma czym.

Offline

 

#3 2009-03-18 18:52:15

pwd Gemol

Z nim można zdziałać wiele

12813797
Call me!
Skąd: Niewiadomo skąd....
Zarejestrowany: 2009-03-10

Re: Rozkaz z 2 września 1939 roku

Hehe a co juz konczysz swaja pomoc:P

Dlatego jednak bedzie nam potrzebny ten p.....rzecudny wehikul czasu:/


Duda dawaj na romans do mnie to sie dowiesz jak to bedzie wygladalo (wg mojej wizji, ktora wcale nie musis sie Wam podobac ani zostac zatwierdzona)


Niemożliwe to nie fakt, to jedynie opinia
Niemożliwe to potencjał możliwości.
Niemożliwe jest chwilowe
Niemożliwe nie istnieje !

Offline

 

#4 2009-03-18 23:38:47

Łosiek

Moderator

4124388
Skąd: Strzegom
Zarejestrowany: 2009-03-13

Re: Rozkaz z 2 września 1939 roku

Dzozji... dnia 27 września 1939 roku zostało zdecydowane przejście ZHP do konspiracji. Organizacja ta przybrała sobie poźniej kryptonim SzSz (ok grudnia 1939 roku) .

Offline

 

#5 2009-03-19 07:43:38

j00zef

Dużo pomaga

6396389
Call me!
Skąd: Jawor
Zarejestrowany: 2009-03-17

Re: Rozkaz z 2 września 1939 roku

Ale ja nie napisałem że szare szeregi powstały w 41 roku tylko że pierwsza stwierdzona historycznie akcja sabotażowa miała miejsce w roku 40 lub 41. Potem wiadomo zamachy na oficerów niemieckich akcja pod arsenałem pw, zielonki śmierć zośki itp. W roku 39 - 40 harcerze pełnili głównie służbę informacyjną sanitarną obserwacyjna - wieża spadochronowa.


Stare buddyjskie przysłowie mówi:
Jeżeli jest problem który da się rozwiązać po co się martwić, ale jeżeli jest problem którego nie da się rozwiązać martwić się nie ma czym.

Offline

 

#6 2009-03-19 08:17:21

Łosiek

Moderator

4124388
Skąd: Strzegom
Zarejestrowany: 2009-03-13

Re: Rozkaz z 2 września 1939 roku

Offline

 

#7 2009-03-22 16:46:13

j00zef

Dużo pomaga

6396389
Call me!
Skąd: Jawor
Zarejestrowany: 2009-03-17

Re: Rozkaz z 2 września 1939 roku

to OKO chyba znaczy że się rozumiemy a jak nie to trudno skoro inni się nie wypowiadają mogę ci przyznać połowę racji


Stare buddyjskie przysłowie mówi:
Jeżeli jest problem który da się rozwiązać po co się martwić, ale jeżeli jest problem którego nie da się rozwiązać martwić się nie ma czym.

Offline

 
  • Index
  •  » RAJD
  •  » Rozkaz z 2 września 1939 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dadex.pun.pl www.twojkomiks.pun.pl www.narutospritecenter.pun.pl www.zwierzaczkowo.pun.pl www.trafnetypy.pun.pl